G5 MASAJI

G5 MASAJI

Medikal estetik sektöründe yaşanan teknolojik gelişmeler, görünümüne önem veren kişiler için pek çok seçenek sunar. Diyet ve spora rağmen bölgesel kilo problemi yaşayan kadınların son dönemlerde sıklıkla tercih ettiği yöntemlerden biri de G5 masajıdır. Selülitleri azaltan ve cildi sıkılaştıran masaj sayesinde bölgesel yağlanma problemini minimum seviyeye indirmek mümkün hale gelir. G5 masajı, diğer ismiyle darbeli masaj, kendi adını taşıyan G5 masajı aleti ile yapılır.

Herhangi bir cerrahi müdahaleye gerek duyulmadan yapılan masaj ile birlikte vücutta bulunan ödemi atmak ve var olan yağ dokusunu azaltmak mümkündür. G5 zayıflama veya kilo verme yöntemi olarak tercih edilmemelidir. Bunun yerine selülit azaltma, vücut şekillendirme ve detoks amacıyla bu masajı yaptırmak daha uygun olur.

DETAYLAR

G5 masajı hızlı titreşimlerle sıkılaşma sağlayan ve selülit tedavisinde kullanılan  bir cihazdır. Hücreleri hareketlendirir ve bu sayede vücut sıkılaşmasında yardımcı olur. Kaslarda biriken laktik asit ve ödemin atılmasında ve aynı zamanda spazm tedavilerinde de kullanılır.  Vücudun her bölgesine uygulanabilen G5 genellikle üst bacaklar , kalça, göbek ve kol bölgesinde tercih edilebilir. Vücudun yağ ve selülit oranına göre seans sayısı belirlenir.

Genellikle 10 – 12 seans önerilir. Doğru bir zayıflama cihazlarıyla kombin edildiğinde daha hızlı sonuçlar elde edilir. Danışanımız G5 masajı sonrası günlük aktivitelerine devam edebilir. Kesi yada iyileşme süresine ihtiyaç duyulmadığından dolayı pek çok tedavi seçeneğine göre  daha güvenli bir yöntemdir. 

Aynı zamada özellikle bacaklar açısından çok sağlıklı bir uygulamadır. sıkılaşmak için tek başına yeterli olmayacağı unutulmamalıdır.  Düzenli egzersiz programı ile birleştiğinde ve bol su tüketiminde etkili sonuçlar göstermektedir.

Her bölgeye uygun başlık seçilir. G5 masajının bir çok tercih edilme sebebi vardır.  1. sırada laktik asit ödemin ve toksinlerin vücuttan atılmasıdır (saglık açısından )

G5 Masajı Yan Etkileri Nelerdir?

G5 masajı cerrahi işlem gerektirmeyen ve konforlu bir masaj uygulamasıdır. G5 masajının vücuda zarar vermeden gerçekleştirilmesi için güvenilir merkezlerde yaptırılması büyük önem taşır.

Bu konuda profesyonel eğitim almamış kişiler tarafından yapılan uygulamalarda istenmeyen sorunlar meydana gelebilir. Masaj yaparken sertlik seviyesinin kişiye uygun seçilmesi ve kasların yönünün bilinmesi masajın doğru ve etkili şekilde yapılması için önemlidir.

Bunun yanı sıra G5 masajı varis problemi olan kişilerde kanama gibi problemlere yol açabilir. Ayrıca doğru sertlikte uygulanmayan masaj ciltte morarmalara neden olabilir. Tüm bunları önlemek için G5 masajının uzman kişiler tarafından yapılması gerekir.

G5 masajı avantajları nelerdir ?

Cerrahi müdahaleler yerine masaj yoluyla tedavi edilir. Vücudu rahatlatması, ağrıların önüne geçmesi,  kan dolaşımını hızlandırması ile son dönemin en popüler uygulaması haline gelmiştir.

G5 masajının etkileri selüliti giderirken aynı zamanda oluşumuda engellemekdir. Bu sayede bölgesel incelmedede etkilidir.

Seanslara devam edilmesi cildi esnek bir hale getirmekde, kan dolaşımını hızlandırarak gerginleşen noktaları yumuşatmaktadır. özellikle spor yapan kişilerin bu masajı yaptırmalar, vücudu ısındıracak ve daha hızlı yağ yakımını sağlayacaktır. 

G5 masajı  epilepsi hastalığı, kalp pili olanlarda, aktif yara ve iltihaplı bölgelere,  emboli teşhisi konulan kişiler, felçli hastalara ve regl günleri uygulanmaz.

haftada 2-3 gün aralıklarla uygulanır.

Prada Guzellik

Randevu oluşturmak veya detaylı bilgi almak için bize ulaşın...

Güzelliğe Dair Herşey

Güzelliğe Dair Herşey

Cilt Bakım İşlemleri

Ürünler

İletişim

© 2022 Created with CRP Otomasyon